• Kaip tinkamai prižiūrėti pH metrus

Apie pH metrus

Kaip pasirinkti tinkamą elektrodą?

Pasirinkti elektrodą sunkiausia užduotis - jie gali turėti skirtingą korpuso medžiagą, jungtis, elektrolitą ir diafragmą.

Norint pasirinkti teisingai reiktų žinoti kokį mėginį ketinate analizuoti ir tuomet naudotis žemiau pateikta lentele. Tinkamas elektrodas ne tik garantuoja tikslesnius matavimus, bet ir tarnauja ilgesnį laiką.

Jei nesate įsitikinę dėl savo pasirinkimo arba jūsų analitės nėra sąraše rekomenduojame kreiptis į mus!

Kaip galiu išmatuoti pH tiksliau?

Norint tiksliau išmatuoti pH, rekomenduojame dažnai kalibruoti naudojant šviežius buferinius tirpalus. Buferinių tirpalų temperatūra turi būti tokia pati kaip ir bandinių, kurie bus matuojami.

pH elektrodas taip pat turi nusistovėti, todėl rekomenduojame prieš pradedant kalibruoti keletą minučių jį palaikyti buferiniame tirpale

Norint gauti tiksliausius matavimus – švelniai maišykite mėginį, jog nesusidarytų burbuliukų, o tirpalas būtų homogeniškas.


Kaip paruošti elektrodą darbui?

Paprastai elektrodas yra paruoštas naudojimui: tereikia jį prijungti prie prietaiso, nuimti apsauginį dangtelį (kuriame yra laikymo tirpalas), nuplauti distiliuotu vandeniu, sukalibruoti ir pradėti matavimus.

Tačiau pirmojo matavimo metu elektrodas gali „miegoti“, visiškai nereaguoti ir lėtai stabilizuotis. Tokiu atveju rekomenduojame mažiausiai dvi valandas patalpinti elektrodą į KCl tirpalą arba pH 4,01 buferinį tirpalą.


Kodėl reikia kalibruoti elektrodą?

Kalibruoti reiškia „pataisyti“ mūsų matavimo grandinės rodmenis. Tam reikia buferinių tirpalų su žinomomis vertėmis. Svarbu turėti šviežių ir neužterštų tirpalų, nes turime būti tikri, kad jų vertės sutampa su nurodytomis ant pakuotės.

Teoriškai elektrodą reiktų kalibruoti prieš kiekvieną matavimą norint gauti tiksliausius rezultatus. Kalibracijos procesas užtrunka vos kelias minutes ir tai visiškai nekenkia prietaisui.

 

Kas yra automatinis temperatūros kompensavimas ir kodėl man reikia temperatūros zondo?

Temperatūra turi didelę reikšmę matuojant pH. Didinant temperatūrą, padidės ir molekulinės vibracijos. Tai reiškia, kad vanduo gali sukurti daugiau vandenilio jonų ir pH sumažės.

Dažniausiai pasitaikanti klaida yra paimti mėginį iš aplinkos ir išmatuoti jo pH vertę laboratorijoje. Nuo aplinkos iki laboratorijos mėginio temperatūra skirsis, taigi ir pH vertė. Vienintelis būdas to išvengti pateikti mėginio pH ir temperatūros vertes tuo pačiu metu, kai atliekama analizė. pH prietaisai su automatiniu temperatūros kompensavimu ištaiso šią klaidą. Be automatinio temperatūros zondo, tirpalo temperatūra turi būti įtraukta į pH-metrą rankiniu būdu, kad būtų galima nustatyti matavimą. Kuo toliau mėginio pH yra nuo pH 7,00, tuo svarbesnis tampa automatinis temperatūros kompensavimas, ypač šarminėje aplinkoje.

Nepamirškite: norėdami gauti geriausius pH matavimo rezultatus, kalibruoti elektrodą ir atlikti matavimą reikėtų toje pačioje temperatūroje.


Koks geriausias būdas prižiūrėti elektrodą ir užtikrinti ilgesnį jo tarnavimo laiką?

Nuvalykite elektrodą vandeniu ir neutraliu muilu, laikykite jį laikymo tirpale – tai pagrindiniai veiksniai leidžiantys elektrodui tarnauti ilgiau (paprastai tai trunka nuo 9 iki 24 mėnesių, priklausomai nuo naudojimo). Elektrodas iš gamyklos išleidžiamas panardintas į laikymo tirpalą, tačiau po kelių dienų tirpalą reikia pakeisti. Jei elektrodas bus laikomas sausas, jis taps labai lėtas ir nestabilus. Todėl rekomenduojame papildomai įsigyti elektrodo laikymo tirpalą. Niekada nelaikykite elektrodo vandenyje!

Tirpikliai, rūgštys, ėsdinančios cheminės medžiagos ir aukšta temperatūra yra blogiausi pH elektrodo priešai. Būtina pasirinkti tinkamą elektrodą pagal analizuojamą mėginį.

Kai elektrodas lėtai veikia, yra nestabilus arba neįmanoma tinkamai sukalibruoti elektrodo tuomet jį reiktų pakeisti nauju.

PARSISIŲSKITE:

GIORGIO BORMAC

2022 metų katalogą